Zámek Šilheřovice

Šilheřovický zámek je trojkřídlý v klasicistním a částečně novobarokním slohu. Zámek stojí na místě zaniklé renesanční tvrze. Zámek slouží ke komerčním účelům - pořádání svateb, večírků, přednášek, školení a pod. Vlastníkem zámku je firma Brioni. Okolo zámku je zámecký park, ve kterém stojí pavilon zvaný Lovecký zámeček, Švýcárna a bazén se sousoším. Park je ohrazen kamenou zídkou, která již brzo přestane svoji funkci plnit, protože je viditelné jak přichází o stabilitu - místy chybí kameny. 

Bazén se sousoším není doposud napuštěný, ale je viditelné, že voda do něj proudí. Ačkoliv bych čekala, že se budou o bazén starat, tak byl zarostlý zelení.  Součástí zámeckého parku je golfové hřiště, které je asi tím nejzajímavějším v komplexu se zámkem. Celý park se dá projít po vysypaných cestičkách, které jdou prostřed a  podél parku. Lovecký zámeček má novodobější vzhled, z jedné strany je obklopen rybníčkem.

Stromy v zámeckém parku (na golfovém hřišti) jsou opravdu krásné, mnoho různých druhů, se zámkem vytváří nádherné fotogenické pohledy. Stromy jsou různého stáří a je viditelné, že se o ně správce parku stará. Správcovský domek je na okraji parku u silnice po které se k zámku dostanete.  

 

červen 2013

Šilheřovický zámek
Šilheřovický zámek
Šilheřovický zámek1
Šilheřovický zámek1
Šilheřovický zámek2
Šilheřovický zámek2
Šilheřovický zámek3
Šilheřovický zámek3
Šilheřovický zámek4
Šilheřovický zámek4
Šilheřovický zámek6
Šilheřovický zámek6