Bismarckova věž na Zelené hoře

Kdo, Bismarckovu věž na Zelené hoře nenavštívil, nebyl na jedné z nejhezčích rozhleden v Chebském kraji. Kamenná rozhledna stojí těsně pod vrcholem a pod ní televizní vysílač. Rohledna byla postavena z výtěžku veřejné sbírky roku 1909 podle návrhu architekta Rolfa Beiera. Na místě rozhledny stávala dřevěná věž z roku 1891, později byla zbořená pro špatný stav. Věž je 18 m vysoká, v dolní části má arkádu v pseudorománském stylu. Od počátku 50. let 20. století po pád komunismu se rozhledna nacházela v nepřístupném pásmu a zmizela z map a průvodců. Po roce 1990 ji turisté znovu objevili a od roku 2005 byla  nově zpřístupněna veřejnosti po potřebných opravách. Z rozhledny se můžete těšit výhledy na Slavkovský les, Český les a Krušné hory.

Rozhledna je jedna z řady Bismarcových věží, které oslavují zakladatele německé říše. Z původních 240 věží, rozhleden a sloupů na čtyřech kontinentech dosud stojí 172. Nejvíce se jich najde v Německu, pak Polsku, Rusku a ve Francii. U nás najdeme 3 takové rozhledny, kromě na Zelené hoře, také v Háji v Ašském výběžku a na Tanečnici ve Šluknovském výběžku.   

Otevírací doba rozhledny je duben až září od 9 - 18 hodin denně. Na rozhlednu se dostanete od Kostela Sv. Anny, asi 900 m od silnice. Vstupné je zdarma.