PR Polanecký les

Polanský les se nachází v Chráněné krajinné oblasti Poodří v městském obvodu Svinov, kde se vyskytuje velké množství ptactva  a rostlinstva různých druhů. Polanský les byl v roce 1970 vyhlášen za státní přírodní rezervaci, později v roce 1992 byl překategorizován jako přírodní rezervace. V blízkosti lesa se rozkládá i přírodní rezervace Polanecká niva. Člověk ani neregistruje hranice těchto rezervací, protože příroda v okolí je opravdu úžasná. Hned z  jara les ožívá zpěvem ptáků, sněženkami a česnekem medvědím. Kvetoucí česnek medvědí střídá sněženky v pokračujícím se jaru. Celý les voní po česneku, kvetoucí česněky  vytvářejí bílý koberec po celém lese. Tůně, prohlubně a spadané kmeny stromů vytvářejí impozantní podívanou. Mnoho scenérií se fotografové snaží zachytit při prvních ranních nebo posledních večerních paprscích.   

Mimo jiné je Polanský les negativně ovlivněn poklesem podzemní vody způsobený dřívějším napřímením toku. Tento zásah do přírody změnil po čase přehrazená ramena řeky plné života ve slepá ramena, která pomalu vysychají a s tím odchází místní příroda. V mnoha případech se jedná zcela o suchá ramena řeky. 
 
Rezervace je mykologickým rájem s mnoha dřevokaznými škůdci, který stromy napadá. Hlavním škůdcem je Sírovec žlutooranžový. Kromě sněženek a česneků medvědích můžeme najít i plicník tmavý, lilii zlatohlávek,kruštíka širolistého, hvězdnatce čemeřicového, kyčelnici žláznatou a další rostliny.