PP Sedlnické sněženky

Přírodní památka Sedlnické sněženky se rozkládá poblíž města Příbor od Sedlnic po rybník Borovec u Záviše. Památka je rozložena na 4 místech podél toku říčky Sedlnic a je aktuální pro výlety na počátku jara, kdy kvetou sněženky. Prvním zastavením na sněženky je západní strana rybníka Borovec, kde si můžete projít místní naučnou stezku NS Borovecké rybníky. Další je na západní straně od kopce Peklisko (306 mnm.) Další část se rozkládá v zámeckém parku  v Sedlnicích (zámek Sedlnice) a poslední je v centru Sedlnic u odbočky na Bartošovice. 

V Sedlnickém zámeckém parku jsou sněženky úplně všude a romantickou krajinu dotváří meandrující říčka Sedlnice. Park má mnoho zákoutí a má spíše lesní charakter, zamilovaní se zde mohou schovat před veřejností. V parku je možné se občerstvit, v místním občerstvení, které je i zastřešené. Pokud se chcete sem vydat na procházku, při pomalé chůzi a mnoha zastaveních park projdete za asi 15 - 20 minut.     

Borovecké rybníky jsou soustava rybníků začleněna v krajině poblíž města Příbor. Na západní straně rybníků leží PP Sedlnické sněženky. V těsné blízkosti Boroveckých rybníků jsou patrné meandry říčky Sedlnice (lidově Sedlničky), kde se zachoval přirozeně meandrující úsek v délce 2,5km.

NS Borovecké rybníky má 6 zastavení, kde na tabulích si můžete přečíst o fauně a flóře rybníku a okolí. Borovecké rybníky jsou zajímavé rostlinstvem a živočistvem. Mezi velice zajímavé živočichy patří krtonožka, hmyz podobný krtkovy, asi 6 cm velký. Dalším je dravec moták. 

Z rostlin kromě sněženek tady uvidíte prvosenky větší, sasanky pryskyřníkovité, vzácněji lilii zlatohlávek.